Рада Європейського союзу підтримала рішення щодо лібералізації візового режиму з Україною, а це означає, що орієнтовно 11 червня (дата ще може зміститися в межах одного дня) безвіз почне працювати.
Як скористатись правом безвізових поїздок?
Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (в підрозділах Державної міграційної служби, а за кордоном — в дипломатичних установах України).
Які країни відкривають для нас безвіз?
Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до всіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
Британія та Ірландія свого часу, під час вступу до ЄС, залишили за собою право на самостійну візову політику, тому від початку було відомо, що на них безвіз не поширюватиметься. Натомість «шенгенська четвірка» за межами ЄС зобов’язалася застосовувати прикордонні правила, ухвалені в Брюсселі – жодних додаткових переговорів з Швейцарією чи Норвегією не знадобиться.
Зверніть увагу: ми домовилися про безвізовий режим не «з Шенгеном», а з Євросоюзом.
Це означає, що Болгарія, Румунія, Хорватія та Кіпр, які не входять до Шенгенської зони, від 11 червня також пускатимуть українців без віз.
Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.
Безвізовий режим діятиме для всіх, хто має українські біометричні паспорти для виїзду за кордон. Байдуже, звідки ви їдете до ЄС – з України, з Туреччини, з Африки чи з Америки – вам не знадобиться віза для перетину кордону.
Точку в’їзду ви обираєте самі. Немає проблеми в тому, щоби заїжджати через Польщу, якщо зупинятися плануєте в Німеччині, і навпаки.
І, звичайно ж, безвіз дає можливість заїжджати до ЄС багато разів. Головне – не перевищити норму 90/180 днів (про неї нижче).
Умови безвізу
Для здійснення подорожі у безвізовому режимі громадянин України має бути готовим до надання службовцям прикордонних служб європейських країн інформації, у тому числі документально підтвердженої, щодо мети поїздки, наявності місця проживання, достатніх фінансових засобів на запланований період перебування, а також підтвердження наміру повернутися в Україну (наприклад, зворотній квиток).
Страхування насправді не є обов’язком (хоча за візового режиму цей документ був серед обов’язкових). У прикордонному кодексі ЄС взагалі немає згадки про страхування; відповідно, через його відсутність вам не можуть відмовити у в’їзді.
Водночас ми радимо не економити зайве та застрахуватися перед поїздкою. Страхування на короткий період доволі недороге, а от лікування за кордоном – дуже недешеве. До того ж, у конфліктних випадках за відсутності страхування прикордонник може прискіпливіше перевіряти вашу фінансову спроможність.
Громадянам України також необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).
Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.
У разі, якщо вам необхідно перебувати в ЄС довше, вам треба буде оформити візу.
Безвізовий режим не даватиме права на проживання, працевлаштування, навчання в країнах ЄС.
Тобто, можна сказати, що безвізовий режим згодиться, переважно, для туристичних поїздок, або, наприклад, для короткострокових курсів до 90 днів.
Скільки грошей потрібно з собою мати, щоб поїхати у Європу?
- Норвегія – 500 норвезьких крон, тобто 1580 грн;
- Фінляндія – 30 євро в день (880 грн);
- Швеція – 47 євро в день (1370 грн)
- Естонія – 86 євро в день (. 2,5 тис грн);
- Латвія – 14 євро в день (400 грн);
- Литва – 40 євро в день (1100 грн)
- Нідерланди – 34 євро (1000 грн);
- Польща – 300 злотих (. 2 тис грн) перебування до трьох днів, 100 польських злотих (800 грн) в день, якщо перебування понад 3 днів;
- Німеччина – 45 євро в день (1300 грн);
- Бельгія – 45 євро (1300 грн) – іноземці, які зупинилися у приватних осіб. 95 євро (2,8 тис грн.) – іноземці, які зупинилися в готелі;
- Люксембург – мінімальна сума коштів визначається індивідуально;
- Чехія – 40 євро (1100 грн) в день до 30 днів;
- Словаччина – 56 євро в день (1600 грн);
- Франція – 32,50 євро (1000 грн) – особи, які мають підтвердження наявності житла. 120 євро (3500 грн) – особи, які не можуть підтвердити наявність житла;
- Швейцарія – 91 євро (2600 грн), 27 євро (780 грн) – для студентів;
- Ліхтенштейн – 91 євро (2600 грн), 27 євро (780 грн) – для студентів;
- Австрія – на індивідуальній основі;
- Словенія – 70 євро (. 2 тис грн), 35 євро (. 1 тис грн) для неповнолітніх у супроводі батьків;
- Угорщина – 3 євро (90 грн);
- Італія – 269,60 євро (. 7,8 тис грн) на одну людину на термін до 5 днів, для груп туристів менше;
- Іспанія – 71 євро (. 2 тис грн) в день;
- Португалія – потрібно мати при собі суму в 75 євро (2,2 тис грн.), А також суму з розрахунку 40 євро (1100 грн) в день перебування;
- Мальта – 48 євро в день (1400 грн);
- Греція – 50 євро (1400 грн) в день, мінімум 300 євро на 5 днів (8,7 тис грн.).
За що можуть відмовити у в’їзді
Прикордонні служби можуть відмовити у в’їзді на територію відповідної країни у разі неможливості надання громадянином України інформації про мету в’їзду, відсутності фінансових засобів, у разі перебування такої особи у списку осіб, яким раніше заборонено в’їзд.
У разі відсутності документів, які належним чином підтверджують мету поїздки, прикордонні служби можуть вимагати додаткові документи. Саме тому рекомендується громадянам України обов’язково подбати про документи, які дозволять підтвердити мету поїздки.
У прикордонному кодексі є п’ять вимог, які поширюються як на “візових”, так і на “безвізових” іноземців. В’їзд до країн ЄС дозволений тим громадянам, які:
1) мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);
2) можуть обґрунтувати мету та умови свого перебування в ЄС;
3) мають достатні фінансові засоби як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином (це – пряма цитата із прикордонного кодексу);
4) не перебувають у переліку осіб, яким заборонений в’їзд до ЄС;
5) не становлять загрозу для громадського порядку, безпеки, громадського здоров’я та міжнародних відносин.
А якщо паспорт старого зразка?
Громадяни, які мають дійсну шенгенську візу та дійсний закордонний паспорт старого зразка, зможуть в’їжджати на територію ЄС після запровадження безвізового режиму.
+38(067)3410874 +38(067)6721318 +38(067)3737447 +38(032)2451971