Факти про піраміду Хеопса: 25 особливостей стародавньої споруди, яких ви не знали

0

Факти про піраміду Хеопса: 25 особливостей стародавньої споруди, яких ви не знали

Піраміда Хеопса (Велика піраміда Гізи) – справжній шедевр античного світу, який по праву заслужив звання «Чудо». Вона була побудована з такою точністю, що наші сучасні технології не можуть повторити настільки унікальну роботу. Історичний аналіз показує, що піраміди були побудовані між 2560 і 2540 роками до нашої ери. Питань про неї залишається так багато, що це ставить в тупик археологів, учених, астрономів і туристів. Ось лише деякі факти про піраміду Хеопса, які відомі на сьогоднішній день. Насправді невідомо, скільки ще таємниць зберігає давню споруду, так що найцікавіше, ймовірно, ще попереду.

Факти про піраміду Хеопса:

1. Передбачається, що піраміда складається з 2 300 000 кам’яних блоків вагою від 2 до 30 тонн кожен. Крім того, є кілька блоків вагою більше 50 тонн.

2. Піраміди Мікеріна, Хефрена і Хеопса ідеально збігаються з сузір’ям Оріона. На цей рахунок існує навіть ціла теорія, яка, однак, піддається критиці.

3. Площа основи піраміди близько 53 тисяч квадратних метрів, а площа кожного боку перевищує 20 тисяч квадратних метрів.

4. Температура всередині споруди постійна і дорівнює середній температурі Землі: + 20 ° С.

5. Зовнішнє покриття складалося з 144 тисяч облицювальних каменів. Всі вони були відполіровані і підігнані з точністю до 1/100 дюйма. При цьому товщина кожного каменю становила близько 100 дюймів, а приблизна вага – 15 тонн!

6. Підстави наріжних каменів піраміди мають особливе з’єднання, що нагадує з’єднання «шип і паз», покликане справлятися з переміщеннями грунту і землетрусами.

7. При будівництві використовувався розчин невідомого походження (так, пояснення так і не було дано). Він був проаналізований, і його хімічний склад відомий, але відтворити його не представляється можливим. Він міцніше, ніж камінь – навіть в наші дні.

8. Спочатку піраміда була покрита облицювальними каменями з полірованого вапняку. Вони відбивали сонячне світло і піраміда блищала так, як ніби була дорогоцінною. На жаль, цих каменів більше немає – вони використовувалися арабами для будівництва мечетей після землетрусу в 14 столітті. Було підраховано, що оригінальна піраміда з покривають її камінням діяла б як гігантське дзеркало і відображала світло настільки потужно, що його можна було б побачити з Місяця: він був би схожий на сяючу зірку на Землі. Відповідно, стародавні єгиптяни називали Велику піраміду «Іхет», що означає «світло слави». Як ці блоки транспортувалися і збиралися на піраміді – до сих пір залишається загадкою.

9. Вирівнювання по «істинній півночі»: піраміда Хеопса є найбільш вирівняється структурою і звернена до «істинної північі» з похибкою, яка становить лише 3/60 градуса. Положення магнітного полюса з часом постійно змінюється, однак піраміда була точно вирівняна саме на справжній (НЕ магнітний) Північний полюс.

10. Географічний центр Землі. Піраміда Хеопса розташована таким чином, що, якщо порахувати всю сушу як єдиний геометричний об’єкт – її центр буде сходитися саме на Великій піраміді Гізи. Цікаво, що різні методи підрахунків дають різні результати і такий результат можливий на саме мапі проекції Меркатора, яка з’явилася набагато пізніше.

11. Чотири сторони піраміди злегка увігнуті. Це єдина з єгипетських пірамід, яка має таку особливість. Центри чотирьох сторін теж підігнані з надзвичайною точністю, що дозволяє сформувати 8 граней піраміди (4 опуклих і 4 увігнутих). Цей ефект практично не помітний при звичайних умовах спостереження, але його можна помітити зверху і тільки в умовах певного освітлення. Незвичайне явище можна виявити на світанку і в сутінках до весняного і осіннього рівнодення, коли світло від сонця практично паралельний грані піраміди.

12. Гранітний саркофаг в «Камері царя» занадто великий, щоб пройти через всі існуючі коридори. Тому, ймовірно, його встановили під час будівництва.

13. Саркофаг був вирізаний з масивного гранітного блоку. Можливо, це було зроблено бронзовими пилами з сапфіровими зубцями, довжина яких становила близько 250 см. Для того, щоб випиляти внутрішню частину, можливо, потрібні були спеціальні свердла з того ж матеріалу, до яких прикладалася величезна вертикальна сила.

14. Мікроскопічний аналіз саркофага показує, що він був зроблений за допомогою свердла з фіксованим кріпленням і зусиллям буріння 2 тонни.

15. У піраміди Хеопса в якийсь період часу була обертається вхідні двері. Подібні були виявлені тільки в двох інших пірамідах: батька і діда Хеопса – Снеферу і Хуни відповідно.

16. Кажуть, що двері, які обертаються, вагою близько 20 тонн були настільки добре збалансованї, що їх можна було відкрити, штовхаючи зсередини з мінімальним зусиллям. Підігнані двері були настільки ідеальні, що коли вони були закритї, їх практично неможливо було виявити зовні: місце стику виглядало як невелика тріщинка в камені.

17. Облицьовану вапняковими плитами яскраво блискучу піраміду можна було побачити з гір Ізраїлю і, можливо, з Місяця.

18. Вага піраміди оцінюється в 5 955 000 тон. Якщо помножити це число на 108, ми отримаємо приблизну масу Землі.

19. Спадний тунель вказував на зірку альфа Дракона під назвою Тубан в 2170-2144 рр. до н.е., яка в той час була полярною зіркою. Тунель був ідеально вирівняний по ній.

20. До наших днів залишається загадкою відсутність будь-якої згадки про піраміду в єгипетському папірусі. Вперше про Великій піраміді написав Геродот через дві тисячі років після її появи.

21. Співвідношення сторін піраміди дуже близько корелює з радіусом Землі.

22. Подвоєне відношення підстави піраміди до її висоті дорівнює 22/7, що дорівнює прийнятому в давнину наближенню до числа Пі.

23. Північна шахта, яка веде з Палат Фараона, вказувала на зірку Альнитак (дзета Оріона) в сузір’ї Оріона, близько 2450 до н.е. Сузір’я Оріона було пов’язано з єгипетським богом Осирисом.

24. Піраміда Хеопса, відома як Велика піраміда Гізи, є найвищою і найоб’ємнішою. Її початкова висота становила 146 метрів, і, за твердженням археологів, це була найвища споруда в світі на протягом 3 800 років.

25. Початкова висота Великої піраміди (146,6 м), помножена на мільйон, практично відповідає перигелію – найменшій відстані від Землі до Сонця (147 мільйонів кілометрів).

Сподіваємося, ці факти про піраміду Хеопса сподвигнуть вас подивитися на це велике спорудження.

Інформація взята з інтернет-ресурсу: https://leprechaun.land/

    Заявка на підбір туру





    Гарячі тури, Екскурсії, Авіаквитки, Групові тури м. Львів, Городоцька, 174, (р-н Мотозаводу), ДЦ "Вулик"

    +38(067)3410874   +38(067)6721318     +38(067)3737447   +38(032)2451971