УВАГА! ВІЛЬНИЙ ПЕРЕТИН КОРДОНУ В УКРАЇНУ, В ЄС ТА КРАЇНИ ШЕНГЕНСЬКОЇ УГОДИ ДЛЯ ВОЄННИХ МІГРАНТІВ.

0

УВАГА! ВІЛЬНИЙ ПЕРЕТИН КОРДОНУ В УКРАЇНУ, В ЄС ТА КРАЇНИ ШЕНГЕНСЬКОЇ УГОДИ ДЛЯ ВОЄННИХ МІГРАНТІВ.

Сьогодні маємо новину, котра раз і назавжди дасть відповідь на сотні запитань громадян України, що прибули до Польщі після 24.02.2022р., на предмет можливості виїжджати до України та інших країн Євросоюзу і Шенген угоди після завершення 90 днів перебування в Польщі.

Сайт прикордонної служби Польщі розмістив на своїй сторінці офіційну інформацію про те, що Європейська Комісія повідомила про нові види на проживання, виданих у зв’язку з війною в Україні.

В каталог видів на проживання були додані наступні: електронний документ в мобільному додатку diia.pl (mObywatel), що підтверджує статус тимчасового прихистку іноземця згідно art. 2 USTAWY z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa свідоцтво про тимчасовий захист, видане начальником управління у справах іноземців громадянам третіх країн, крім України.

Вищезазначені документи протягом терміну їх дії разом з дійсним проїзним документом (біометричним паспортом) дають право:  перетинати зовнішні кордони ЄС і внутрішні кордони країн Шенгенської угоди,  перебувати на території Польщі протягом терміну дії документу,  перебувати на території інших країн Шенгенської угоди до 90 днів протягом останніх 180 днів.

Простими словами… Цей електронний документ в додатку diia.pl (mObywatel) підтверджує статус тимчасового прихистку та надано його на рік часу від дати реєстрації в цьому додатку, але не довше, аніж до 23.08.2023р. Єврокомісія визнала саме цей польский вид документу і прирівняла його до виду на проживання (як довгострокові ВНЖ/карти побиту).

ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ З ТАКИМ ДОДАТКОМ, ДОКУМЕНТОМ В НЬОМУ ТА ЗАКОРДОННИМ БІОМЕТРИЧНИМ ПАСПОРТОМ МОЖУТЬ ВІЛЬНО ПЕРЕСУВАТИСЯ КРАЇНАМИ ЄС ТАК І ШЕНГЕН УГОДИ В РАМКАХ 90 ДНІВ В ПІВРІЧЧІ (90/180).

Тобто якщо ви, наприклад, у березні приїхали до Польщі і на сьогоднішній день пробули в Польщі більше 90 днів, то можете виїхати до інших країн ЄС і Шенген угоди у свої бажані відпустки та відвідати родичів у інших країнах.

Слідкуйте, щоб такі поїздки сумарно були не більше 90 днів за останні півроку (це як принцип підрахунку безвізу). Користуйтесь шенген-калькулятором для зручності розрахунків –

https://ec.europa.eu/assets/home/visa-calculator/calculator.htm?lang=ru

Не забувайте при цьому, що один виїзд не може бути довший, аніж 30 днів підряд, інакше статус буде втрачено.

Що стосується України, мова якраз про «перетинати зовнішні кордони ЄС». Принцип перетину кордону  виглядає як з діючою картою побиту, тобто без зайвих питань.

Оскільки інформація на сайті прикордонної служби лише сьогодні з’явилася, то ще буде уточненя  саме  до багаторазових перетинів кордону з Україною.

Джерело:

https://www.strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy/warunki-wjazdu-pobytu-oraz-pra/4496,file.html

Szanowni państwo, можна на море

І з України. Все можна.

Польща узгодила з усіма країнами ЄС/Шенгенської зони dokument pobytowy, який дозволятиме перетинати кордони країн UE з Польщі.

Цим документом буде посвідчення особи, яка користується з охорони часової в додатку mObywatel, яке прирівнюватиметься до карт побиту, воно є в кожної особи, яка прибула після 24.02.

Іншими словами, це перший в ЄС аналог “електронної карти побиту”- маєте її в телефоні – можете їздити.

Аналогічно, посвідчення особи в додатку mObywatel може використовуватися особами, які є в Україні – відпадає потреба у візах і лівих освядченнях.

Виїжджати з України маючи документ в mObywatel можливо також через кордон з Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

ВАЖЛИВО

Мова про документ в додатку mObywatel, який видавався на підставі art.2 ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, в т.ч. іноземцям, які перебувають в шлюбі з громадянами України.

Тому якщо мов про чоловіка -громадянина США,   Конго, РФ, РБ, Туркменістану, Єгипту і т.д.- це його теж стосується.

Окрім цього, є документ, який видавався іноземцям -не громадянам України, які мали посвідки в Україні, але не перебували в шлюбі в громадянами України – zaświadczenie o korzystaniu z ochrony czasowej, зразок за посиланням вище , тепер цей документ також дає право перетинати кордон.

Офіційні джерела:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=423250766497506&id=100064377591862

https://www.strazgraniczna.pl/pl/cudzoziemcy/warunki-wjazdu-pobytu-oraz-pra/3914,Warunki-wjazdu-pobytu-i-pracy-cudzoziemcow-w-RP.html

 

все це абсолютно НЕ означає, що можна їздити без паспортів і тепер на виготовлення паспорту можна забити

 

щодо дітей

Інформації поки немає, додаток для повнолітніх, це факт. Додати дітей не можна і не є можливим.

Чекаємо роз’яснень.

Зміни набувають чинності з 00:00 23 липня.

І китайське попередження – мова не про листок А4, на якому PESEL, а ви маєте зайти в додаток і показати документ під час контролю.

 

За додатковою інформацією та бронюванням звертайтесь:
0673737447, 0676721318, 0322471447
Залиште заявку тут http://more-turiv.com.ua/eko
Ми знаходимось :
м. Львів, вул. Плугова, 2 (бічна вул. Мазепи, у будинку “Еко- Дім” справа)
вул. Городоцька, 174, ДЦ “Вулик”, оф.406
Якщо ви не у Львові – працюємо повністю дистанційно (підбір туру, оплата та видача документів) без вихідних з 9.00 до 23.00
Ми в Телеграмі: https://t.me/moreturivthebest
P.S: ЗАХОДЬТЕ У НАШ VIBER-ЧАТ ПО ТУРИЗМУ:

    Заявка на підбір туру





    Гарячі тури, Екскурсії, Авіаквитки, Групові тури м. Львів, Городоцька, 174, (р-н Мотозаводу), ДЦ "Вулик"

    +38(067)3410874   +38(067)6721318     +38(067)3737447   +38(032)2451971